Spis treści
Szpachlowanie Ścian Opole Ściany wewnętrzne domu lub mieszkania wymagają odpowiedniego przygotowania ich całej powierzchni do dalszych prac wykończeniowych. Malowanie i tapetowanie wymusza, aby były jak najgładsze, a najszybciej taki efekt można uzyskać wykładając je płytami gipsowo – kartonowymi.
Szpachlowanie ścian i gładzenie Opole
Szpachlowanie ścian krok po kroku
Ściany wewnętrzne domu lub mieszkania wymagają odpowiedniego przygotowania ich całej powierzchni do dalszych prac wykończeniowych. Malowanie i tapetowanie wymusza, aby były jak najgładsze, a najszybciej taki efekt można uzyskać wykładając je płytami gipsowo – kartonowymi. Niestety czasami trzeba wybrać bardziej pracochłonną metodę, jaką niewątpliwie jest wygładzanie, czyli szpachlowanie ścian gładzią tynkową.
Szpachlowanie ścian - nieskazitelnie gładkie ściany i sufity to obowiązujący obecnie standard wykończenia, nadający wnętrzom wyjątkowo estetyczny wygląd.
Finish Design Szpachlowanie Śian Opole
Gładzie szpachlowe Opole
Gładź szpachlową lub inaczej masa szpachlowa, stosujemy do korekcji większych nierówności oraz do uzupełnienia ubytków na całej powierzchni ścian, aby uzyskać precyzyjne i równe kąty pomiędzy powierzchnią ściany i sufitu. Masa szpachlowa oferowana jest w postaci sypkiej mieszanki, w związku z tym przed zastosowaniem należy ją odpowiednio przygotować bądź gotowej do użycia masy szpachlowej, której nie musimy tworzyć.
Gładzie gipsowe Opole
Gładź gipsową używamy do wykonania ostatecznej warstwy wykończeniowej. Po wyschnięciu szlifujemy ją do uzyskania idealnej gładkiej struktury. Wyróżniamy kilka rodzajów gładzi:
gładź cementowa - stosowana w pomieszczeniach o dużej wilgotności np. w łazience oraz gdzie powierzchnia ścian będzie narażona na uszkodzenia.
gładź polimerowa - wykonana z materiałów syntetycznych tj. różne odmiany żywic i mączki dolomitowe, przez co zwiększona jest jej elastyczność i przyczepność do podłoża.
gładź wapienna - używana do wykończenia pomieszczeń sanitarnych ze względu na wysoką odporność wapna na czynniki biologiczne np. pleśnie lub grzyby.
Szpachlowanie ścian - przygotowanie powierzchni ścian krok po kroku
Zanim możliwe będzie ostateczne wykończenie ścian, polegające na ich dekorowaniu, niezbędne jest przygotowanie ich do tego etapu. Polega ono na szpachlowaniu ścian oraz ich gładzeniu – procesach, dzięki którym efekt będzie zawsze udany. Gładzenie ścian to kładzenie na powierzchni cienkiej warstwy gładzi, dzięki której ubytki i nierówności zostaną uzupełnione przez co uzyskamy idealną gładką powierzchnię ściany.
Pierwszym etapem prac jest odpowiednie przygotowanie podłoża do szpachlowania. Przede wszystkim należy usunąć starą warstwę farby, tynku czy tapetę , zeskrobując je przy użyciu szpachelki. Do wypełnienia drobnych rys czy uszkodzeń przyda się masa szpachlowa naprawcza. Szpachlowanie ścian polega na uzupełnianiu powstałych na powierzchni ubytków i pęknięć za pomocą specjalistycznych lub dedykowanych mas szpachlowych . W ten sposób usuwane są nierówności uniemożliwiające późniejsze osiągnięcie pożądanej gładkości ścian.
Do szpachlowania ścian i sufitów wykorzystuje się gładzie i masy szpachlowe. Żeby uzyskać idealnie równe i gładkie powierzchnie, trzeba najpierw odpowiednio przygotować podłoże. Ważne jest użycie środka gruntującego przed nałożeniem gładzi. Powierzchnię trzeba równomiernie zagruntować, stosując różne preparaty, w zależności od podłoża. Kiedy jest ono zbyt chłonne i wręcz wciąga wilgoć, należy zmniejszyć nasiąkliwość, a w przypadku ścian betonowych dobrze jest użyć środków zwiększających przyczepność. W tym procesie przyda się na pewno pędzel do gruntowania lub wałek.
Szpachlowanie ścian – prawidłowe przygotowanie gładzi
Właściwe przygotowanie gładzi to często lekceważona czynność, rzutująca jednak na ostateczny wygląd ścian w naszym domu . Odpowiednie jej rozrobienie decyduje przede wszystkim o parametrach roboczych używanego materiału, szczególnie o jego wytrzymałości. Podstawową zasadą, której bezwzględnie należy przestrzegać, jest nierozrabianie od razu całego materiału, wystarczy tylko przygotować jednorazowo jego ilość wystarczającą na 30 – 40 minut pracy. Masa dosyć szybko zasycha i pod koniec tego czasu ciężko będzie rozprowadzić ją na ścianie i powstaną przy tym nieestetyczne, trudne do usunięcia grudki.
Sposób rozrobienia jest stosunkowo prosty, wystarczy tylko wsypywać partiami do zimnej wody starannie odmierzoną ilość gładzi i mieszać ją, ręcznie lub mechanicznym mieszadłem. Po wymieszaniu masa powinna chwilę odstać, a po zamieszaniu można ją już nakładać na ścianę. Można też kupić gotową do użycia gładź szpachlową i pominąć etap przygotowania masy szpachlowej.
Szpachlowanie ścian - wygładzenie
Po przygotowaniu całej powierzchni ścian, czyli po usunięciu starej farby, tapet oraz po porządnym zagruntowaniu ścian, możemy przejść do kolejnego etapu, czyli do nakładania gładzi. Gładź powinna być uprzednio dobrze przygotowana. Szczególną uwagę zwracamy na narożniki, ponieważ największe nierówności występują właśnie tam. Na narożniki nakładamy masę szpachlową, a następnie wykorzystujemy narożniki aluminiowe , które ustawiamy w pionie, po czym ponownie nakładamy masę, całość wyrównujemy i czekamy do wyschnięcia. Po wykonaniu tych prac rozpoczynamy właściwe szpachlowanie ścian krok po kroku.
Należy nałożyć 1-2 warstwy gładzi, by powierzchnia była pozbawiona nierówności. Nanoszenie masy szpachlowej zawsze zaczynamy od miejsc trudno dostępnych, sufitu, a następnie szpachlujemy płaskie powierzchnie ścian. Masę szpachlową należy nakładać pojedynczymi warstwami o grubości około 3 mm. Dzięki temu warstwy szybko wysychają i łatwiej jest uzyskać pożądaną gładkość.
Po wyschnięciu gładzi przechodzimy do szlifowania. Do kolejnego etapu potrzebny nam będzie papier ścierny do szlifowania gładzi lub szlifierka do gipsu typu żyrafa. Całą powierzchnię ścian należy dokładnie wyszlifować, aby nie pozostawić żadnych rys. Po wyszlifowaniu na ścianie powinna znaleźć się około 2 mm warstwa zaprawy.
Nasza oferta - szpachlowanie i gładzenie ścian
Szpachlowanie jest zabiegiem pozwalającym uzyskać efekt gładkiej i równej ściany. W ten sposób przygotowujemy ją do dalszych zabiegów, takich jak malowanie lub tapetowanie. Wykorzystujemy metody bezpyłowe pozwalające wykonywać czynności ograniczając w sposób znaczny pył, który powstaje podczas obróbki ściany. Stosujemy szybkoschnące gładzie bezpyłowe oraz agregaty szpachlarskie, przy pomocy których realizujemy sprawnie zlecenia zarówno w mieszkaniach i domach, jak i na halach produkcyjnych i magazynowych.
Szpachlowanie hydrodynamiczne, nazywane również natryskowym wykonujemy przy użyciu specjalistycznego agregatu pozwalającego na szybkie, dokładne i równomierne pokrycie ściany szpachlą. Metodę wykorzystujemy przede wszystkim w miejscach o bardzo dużej powierzchni. Technologia jest bezpyłowa. Oferujemy również szpachlowanie i zbrojenie płyt z karton-gipsu. Wieloetapowa obróbka pozwala uzyskać trwałe łączenie, wykończone na gładko i przygotowane do malowania lub tapetowania.
Oferujemy najwyższej jakości, dokładne szpachlowanie ścian Opole jest miastem, gdzie z naszych usług regularnie korzystają osoby prywatne oraz firmy. Zapraszamy do kontaktu.